Softbalové utkání

06.08.2009 21:19

„Reportáž“ ze softbalové hry


Ano, ano! Sen se stal fyzickou skutečností. Několik člověků (lidí) se usneslo, na dvojkařském táboře, že by nebylo od věci spáchat za přívětivého počasí nějaké to odpalovací zahrání.
     I přes první ne zcela úspěšný pokus f úterý, kdy se dostavilo tři kusy hráčů, se teď ve čtvrtek nedalo na starém hřišti skoro ani pohnůt. A který čtvrtek? No přecaj 6.8. obrazca 2009 goda.
Dohromady nás bylo přítomno na osm (8) hrajících. Čtyři kusy z tej ošklivější části lidské populace a další čtyři z tej pěknější. Po nějaké demokratické rozpravě sme fšeci dospěli k názoru, že krásní proti ošklivým je nejlepší možná kombinace. Tvořit umělé týmy je proti přírodě a jejím pevným zákonům :-)

Jako profíci sme si dopřáli několik volných nadhozů, odpalů a pokažených míčků. Započnutá hra se odvíjela pro tým na pálce velmi dobře. Až poněkud moc dobře. Slečny krasavice dokázali do svých třech vyautovaných nasázet ogarcom na čtrnáct pěkně ohavně kyselých bodů. Měli sme mi v hřišti sto chutí hoditi do hřiště ručník…naštěstí ručníku nebylo poruce žádného. Eště že tak. Při střídání sme jako bojovníci naložili malých, ale poctivých pět bodů. Pěkně nás tedy roznesly … až se mňů hamba otřásá. Budeme muset chlopi víc trénovat. Aj po večerech. Hlavně sa naučit lapat létající předměty … doporučuju míčky. Jeden by nevěřil jak je to někdy složité takové to kulaté ulapit do ruk nebo lapačky. A jak si to skáče potvůrka po trávníku. Nehledě pak když trefí příbytek pana krtka. Ale trefit něčí hlavinku není na druhé straně takový velký problém, viď Kaťuli. Toliko škody, eště že sme tu hlavovů kapotáž moc nepokrčili. Bude třeba pořídit hlemice … třeba šátky nebo šilotovky. Hlava tak zostane v jednom kuse a nerozkočí sa. O hledání a schovávání met radči decentně pomlčíme. Do příšťa snad vyrobíme nové, voňavé. Žádný pervol, nové!!!

 

Druhou a třetí sadu si přesně nepamatuju, podle bodů. Jen matně vzpomínám, že ogařiska nějako získali čtrnáct bodů ve druhém a 15 ve třetí výměně. U slečen bojovnic nevím, ale celkově dosáhli celkově 29 bodů oproti našim 34. Čimž to čest poraženým a nám ten zbytek :-)

Chtěli bychom poděkovat všem zúčastněným za obětování nejen času, ale i fyzických sil. Které jsou mnohdy zapotřebí vynakládat jinde, v dnešní tak náročné době. A to Janči – Čertovi, Vlaďunce, Andullíčkovi a Kaťušce Kindlovej, a dál Tondovi – Tomášovi No.1, Strýcovi – Tetě, Totalgymutovi – Tomáš No. 2 a sobě – krásnému a neodolatelnému Bombášovi!!!

Příště zasejc na nějaké tej akci zdar, zdar, zdar :-)

Bomba, v.h.v.r.

 

 

Zpět