TÁBOROVÝ DENÍK 2010 - den X.

26.07.2010 20:46

DEN X. – 13. 7. 2010

 

Ano, a je to tu. Poslední půl den na táboře s tak monstrózním osazenstvem. Každý vstává podle svého. Žádné násilnosti sa nedějů. Tak kolem deváté už sů fšeci na nohách nebo alespoň chápů realitu. Pozvolna sa trůsíme po tábořišti, de sa něco skromného pojest na snídaňu. A pak začnů rajony. Je třeba posbírat si všech sedum trnek co si kdo donesl…u některých u sedmi nezostalo a když jo tak to byly dyně. Spacák, karimatku, plyšáka atd. Jen Beng jde do baťoha jako poslední. Co kdyby sa naskytla příležitost k jedné dvěma přestřelkám.

            Jde sa v rozvlákněné rojnici prosmejčit les, lůka, tábořiště. Do umývárky a lednice zkontrolovat jestli sa něco neopomnělo ve varnicách nebo je pohozený tam bezprizorní ručník či řasenka. Hangár vyzametat, kuchyň dat do použitelného stavu i nářadí, porovnat ohniště. Nachystat bagáž k odšifrování. Něco poveze Cvakův velbloud, něco pán od Juřičků cukrárenských a Fred též drobet. Diky, diky pánové!!! K poledni poslední nástup, rozlučení s tábořišťátkem a stačí povel: „mademoiselles et messieursů compagnie; en avant; marche!“ Šlapeto směr vláček. Nashledanů, pěkné bezstarostné dny. Snad někdy příště s veselů myslí a novýma nápadama pod táborovým stožárem a stanovů celtů, AHOJ!!! A nezapomeň: Buď připraven!

 

Nic navykládané, ne fšecko pravda, nějak tak prožité, inu stalož se :-)

 

Snad jen malý dodatek jestli eště možu. Pokud sem na někoho zapomněl, zkřivil fakta nebo někoho urazil vězte, že to bylo jen v dobrém úmyslu bez vedlejších zájmů někeho poškodit. Děkujeme fšem co pomohli, sympatizovali s nama, přijeli na návštěvu nebo na přepad. Patří Vám velké dík!!!!!!!!!!

A děťulátka Vám též, bez Vás by táboření byla jen bomboniéra bez čokolády :-)

 

                                                                              Bomba, v.h, v.r.

Zpět