TÁBOROVÝ DENÍK 2010 - Táborový den I.

18.07.2010 17:56

 

DEN I. – 4. 7. 2010

 

Předzvěst, že se blíží osadníci tábora byl příjezd bagáže a všech možných zavazadel. To bylo tvarů, typů, nepřeberně vzorů, hmotností. Baťohy, kufery, spacáky, tašky, igelitky atd. Jeden by sa divil v čem sa dajů vozit věci na tábor, inu každý po svém stylu. Podařilo sa nám co sme zostali na místě vyterigať všechnu tu batožinu do hangáru kde si děťulátka posbírala co koho bylo.

            První, zahajovací a důležitá hra byla o rozdělení posádek nocležníků do stanů, které zůstali ještě volné. Až mně překvapilo, že sme se všichni poskládali do našeho stanového městečka. Princip hry spočíval v nalezení kulatého papírku na kterém zdánlivě nebylo ničeho napsaného. Chyba lávky!!! Bylo toho na nich napsaného dosti pro úspěšné vyřešení problému kdo kde bude spat. Stačili přetřít papírek tajemným roztokem a pokojové číslo vystoupilo v růžovém čísle.

            Kdo dostal kajutu tak se naloďoval a vybaloval si oblečení, ešusy, spacáky a další. Po této akcičce se konalo malé oficiální posezení v nedalekém lesíku, kde se dorazivší pirátství seznámilo s pravidly plavby a služby  na společné plavbě po pirátských mořích. A ihned následovala druhá hra – výběr posádkové barvy lodě, vyzdobení vlajky osádky a pojmenování skupinek:

                        Toxic – oranžová

                        Žabaři – žlutá

                        Newímci – zelená

                        L.V.I – bílá

 

Po večeři z buchet se hraje „přátelský“ softbalový mač. Pravda ty uvozovky byly třeba, Jirka Fusků byl rád, že přežil a nemusel podvakrát přijímat poslední pomazání. Takový zásah softbalákem žádný malý prdel toto soudruzi :-)  Opět se hraje Beng.

            Po setmění sme všichni kolektivně, pod taktovkou velkoadmirála Cvaka, skládali Pirátský slib:

 

„Já, pozemský červ z Karibiku, slibuji svým podpisem,

že budu pirátem oddaným a věrně stojícím svému

kapitánovi po boku ve všech bitvách.

Budu ctít Pirátský zákon,

dodržovat všechny práva a povinnosti.“

 

Každý lodník dostal šátek, přísahal na lebku ve světle svící a pochodní. To sem asi opomněl říct – byli sme PIRÁTSKÝ TÁBOR!!!

            Uhodila večerka a zůstali na palubě pouze hlídky střídající se v jeden a půl hodiny dlouhých směnách. Tedy braši dobrou noc!

           

                                                                              Bomba, v.h, v.r

 

Zpět