TÁBOROVÝ DENÍK 2010 - Táborový den II. + III.

19.07.2010 21:09

DEN II. – 5. 7. 2010

 

Pro dnes započnu popis dňa Denním menu – česneková pomazánečka jistí ráno, k obědu rizoto ve dvojci se zemákovým polévcem a k večeři zemákové packy. Takový zemákovo česnekový komponovaný den.

            Program vede Totalgym jako zkušený lodivod na řece Zambezi. Dopoledne bukanýři sehrají povedený zápas ve hře Pašeráci a celníci. Princip spočívá v přenášení pašovaného zboží skupinou podloudníků přes celní pásmo tak aby ani při prohlídce nebyl pašuňg objeven. Tedy zápolení o život a zboží. Chrabří udatníci vynašli velké množství důvtipných úkrytů. Nejčastějc v botkách, vlasech nebo i za lístečky triček. Pan Jan z rodu Stryčků nebo Pana Svetra dokázali uschovávat na nejosobytějších místech. Hmmm, ty nápady, srdce loupežné jen zaplesá.

            Odpoledne si pirátské posádky zdobily své kajuty stylovými jmenovkami – lebkou se zkříženýma hnátama. Roztomilé kresbičky. Museli jsme sa fšeci taky zapojit do dvou zajímavých a velmi často opakovaných her – dovoz pitné, užitkové vody a též palivového dřeva do lodní kuchyně aby kuchtíci měli na čem škvířit.

            Na večer sa poněkud ochladilo a sprchlo něco dešťa. Ten zpomalil přípravy na zítřejší mšu pro věřící část posádky. Co dodat na konec dňa, ach ano, málem sem zapomněl. Přijel další plavčík, Terezka.

           

                                                                              Bomba, v.h, v.r.

 

 

DEN III. – 6. 7. 2010

 

Jaký to slavný den, byla mša. Kostelík náš skromný pod příkrovem lesa byl nacpán k prasknutí, že bylo pro motlidbychtivé těžko uhájit místa k sezení. Dojel pan Jan z Lidečka, Marek Martina s drobotinou, Bubelovi též a paní Fusková taky. A právě dnes byl podán jeden z nejsilnějších důkazů síly ducha a proseb. Nebeská bohyně počkala uctivě až bude odslouženo podle pravidel a zvyklostí a až pak porodila své dešťové děti. A padaly po celý den a noc. Och běda, já nevěřící.

            Jako pokrm dne byla podávaná v bukanýrském hostinci  kyselica s exkluzivním těstovinovým salátem. Mňamka a kdo tvrdí, že ne tak okusí ostří mého kordu!!! Večeřu jistí chlebík s marmošů.

            A když tak mnoho vody padalo z neba hrálo se co sa mohlo, kdo mohl a měl čím držat karty, cinkat do zvonečku a pálit beng. Připadalo to šustění karet jako vyhlášené karetní doupě v městě Port Roajal, hnízdě pravých pirátů.

            Na večer naše kasíno navšívil Ondra a Sil. Opustili nás Filip a J@rek. Dobrů noc braši, někdy zasejc na palubě!

           

                                                                              Bomba, v.h, v.r.

Zpět