TÁBOROVÝ DENÍK 2010 - Táborový den IV.

21.07.2010 06:45

DEN IV. – 7. 7. 2010

 

Počasí se po včerejším uplakaném dnu umoudřili. Je trochu chladno, okolo 15°C, tak akorát. Den vede Aidam. Všechny posádky si konečně „sáhly“ na vodu. Proběhl první výcvik lodníků na otevřeném hrozenkovském moři. Celý výcvik probíhá neuvěřitelně klidně bez kázeňských přestupků posluchačů aj vyučujících. Žádná ze školících lodí nepotkala ledovec nebo hurikán. Bukanýři si poradili se fšemi nástrahama co jich na oceánu je.

            Tak aby bylo v táboře v pořádku vše tak pro dnešek dřevo a vodu zajišťujů naše sličné a udatné pirátky. Zaujal mně rozdílný přístup od zástupců mužského pohlaví. Slečny u potůčku k povozu s barelama udělajů řetěz a pak to frčí. Jeden kýbl za druhým, žádné předbíhání nebo protesty jako u plavčíků. Zajímavé toto.

            Jako krmi nachystali kuchtíci špízy na dřevěných kopích pigmejců. Lahoda po denním plahočení na oceánu. K večeři krupička sypaná sacharózovým sypáním, máselkem a dary ovocných stromů.

            Po nástupu Honza od Stryčků, Jirka od fusků a Bomba sa vydali přespat mimo tábor. Měli v plánu překvapit a vyzkoušet bdělost hlídek ve stanovém městečku. A co čerti nechtěli tak nechtě se udatným bohatýrům podařilo odhalit nekalé záměry přepadníků z Lidečka City počechrat náš přístav klidu a míru. tímto činem bylo zabráněno velkým ztrátám na palubním majetku, posádce i cti korzárů. Ha Ha Ha ještě teď se směju. Doufám, že kořistníci byli dostatečně rozladěni a zklamáni :-) Ku konci je nezbytně nutné vyzdvihnout bojový zápal obou pánů Davidů. Jak z rodu Janáčů, tak i z rodu Novosadů. Chrabře bránili tábor a utrpěli nejedno zranění. pánové děkujem! 

           

                                                                                                 Bomba, v.h, v.r.

Zpět