TÁBOROVÝ DENÍK 2010 - táborový den IX.

25.07.2010 20:30

DEN IX. – 12. 7. 2010

 

Když sem přiznám tento den si zcela nepamatuju. Tedy jenom útržkovitě. Po ránu musela Terka odjet dom neb její pochroumaná ručka by to měla aj s majitelkou na pirátské plavbě těžké. Cvak s Aidamem byli tak ochotní Terku odvést dom, tedy dík. A pak se vydali nakupovat odměny a dary pro naše chrabré piráty, bukanýrky i starší lodníky.

Získávali sa poslední body do bodování. Například taková zajímavá a čistě letní hra. Dětičky si musely připevnit pomocí svých uzlovacích schopností  své nožky k deskám symbolizující lyže. Ne ledajaké lyže, lyže pro dva člověky. A museli ujít zadanou trasu v co nejrychleji. Pro ty co viděli počínání závodníků bylo vskutku komické.

            Po obědě mírně sprchlo a tím nám trošku příroda zkomplikovala přípravu vatry. Naštěstí se matka přírody moc nezlobila a sprchlo jen mírně. Pro letošek sme zvolili o něco méně honosné provedení vatry. Pouze čtyřhranou asi o osmi patrech. Trochu sme ji vyzdobili kapradím. David Novosad, Jura Fusků s Cvakem nachystali pěkné louče k zapálení. Honza Strýček přichystal zahajovací oheň. Cérky poskládali dva kruhy kolem hranice.

            Na večer korzáři museli objevit ztracený poklad dávných dob. Našli našli a pak sme si zahráli na „Blba“. To byl teda točák. Tolik roztočených dětí i starších sem ještě neviděl, já sa točil taky a fest :-) Po večeři sme sa začali shromažďovat u vatry. Jako čestné podpalovače sme my Rada starších zvolili Katku Psotovů, Míšu Trochtovů, Davida Novosada a Honzu Strýčka. Zažehnutí se uskutečnilo bez velkých nebo malých komplikací. hranica vzplála jako za mlada. Kruh kolem ohně uzavíral, pták ohnivák, přikladač Totalgym. A následovalo vyhodnocování pirátských posádek a samotlivých pirátů a pirátek. Poásádky dopadli následovně:

1.      Newímci

2.      Toxic

3.      L.V.I.

4.      Žabaři

A samotlivci:


1.      David Novosad

2.      Jirka Fusek

3.      Jindra Surovec a Ivan Arsene

4.      Tomáš Matušinec

5.      Terka Čechová

6.      Míša Trochtová

7.      Jirka Buček

8.      Honza Strýček a Marek Novosad

9.      Michal Vaculík

10.  David Janáč

11.  Katka Psotová

12.  Tom Číž

13.  Bára Trochtová

14.  Mirek Juřička

15.  Marek Tkadlec a Denisa Kovaříková

16.  Anička Bučková

17.  Terka Miltová

A v černé krabici o nejoblíbenějšího táborníka bylo nejčastěji jméno … Míšá Trochtová. Za toto vítězství dostala pirátka skvostnou vlajku Veselého Rodžra. I ostatní z mořských vlků dostali něco z velkého lupu na památku a za odměnu. Neopomněli sme ani na bocmany, kormidelníky, kuchaře a další personál který se s námi plavil po celou dobu této ukrutně skvělé plavby. Následovalo nevázané veselí dle pirátského zákona až do pozdních nočních hodin a do chvíle kdy měl přikládat na oheň. Dobrů noc, všichni chrabří mořeplavci!

 

                                                                              Bomba, v.h, v.r.

Zpět