TÁBOROVÝ DENÍK 2010 - táborový den V. + VI.

21.07.2010 13:46

DEN V. – 8. 7. 2010

 

Pro dnes je kapitánem pán Cvak. Hlavní hra pro dnešní dopoledne je boj o Poklad Indiánů a zlatokopů, v našem podání O poklad námořníků a domorodců. Domorodý kmen a mořští vlci zápolili o poklady vskutku zapáleně a houževnatě. I přes to zvítězili námořníci 3:0. Což mně osobně velmi zklamalo neb vždy fandím domorodým bojovníků, indiánům, inuitům nebo křovákom. Bratři styďte se, příští boj musí být nutně úspěšnější!

            Zasej uhodily tropické teploty. Ptáci odhazují peří, ryby v tocích napůl uvařené. Protož balatonské moře je svědkem druhé výpravy fšeho pirátstva k jeho břehům a na jeho hladinu. Plavení po vlnách probíhalo bez větších nesnází. Vlnobití mírné, vítr příznivý, voda mokrá až na dno a rackové neobtěžovali.

            K polední tabuli máme těstovinové vlasy mořské panny a k večeři špeky Jacka Tlusťocha, upravené na ohni tak jak každý z pirátů a pirátek dokáže. Toď fšecko k dnešnímu popisu.

           

                                                                              Bomba, v.h, v.r.

 

DEN VI. – 9. 7. 2010

 

Dobré ráno. Bomba vede dnešní den. Teplota sa po celý den pohybuje někde mezi 30 – 35 stupni pana Celsia.

            Při první hře se korzáři vydávají oceány po celém světě. Objevují zámořské velmoci ve zpodobnění vlajek, nejčastěji z těchto zemí vyvážené zboží a měny, kterými se za toto zboží platilo. Úkolem bylo seskupit vlajky, komodity a finance tak jak měli patřit. V pekelném vedru zvítězili L.V.I., následování Toxici, Žabaři a nakonec Newímci.

            Další hraje spíše manuální a umělecká. Pirátské posádky si vyrobí vlastní lodě z dostupných materiálů. Po celý zbytek dne jde slyšet údery kladiv sekyr, řezání pil, natahování lan a provazů takeláže plachetnic atd. Fšem se daří v rámci schopností celých skupin. Některým víc některým míň. Chudáci Žabaři takto bojovali s lodním trupem a kýlem až jim celý pukl a rozletěl se na tisíc kusů – nejspíš problém v prachárně. Toxici zvolili standardní jednostěžník s hlavní a košovou plachtou. Naproti tomu L.V.I. zvolili moderněji pojatý pohon parou nechtěje se spoléhat na sílu přírody. Vítězná loď nesla vlajku Newímků. Tvar trupu připomínal pravé plavidlo. Z důvodu stability zvolili katamaranové uspořádání. Krásné plavidlo, věřte nevěřte, je to tak!

            K večerní době zavítali do tábora osoby starších ročníků, ach ano, je dnes návštěvní den k potěše našich udatných pirátů a jejich rodičovstev. Dodali našim pirátům odvahy do dalších dlouhých plaveb a kořistnických akcí. Též doplnili zásoby buchtama, čistým ošacením a ovocem.

            K večeru se zahrála ještě jedna rychlá hra. Piráti se staly malými donašeči střelného prachu – stali se prachaři. Za úkol měly posádky přenést oheň od vzdálené louče ke svým lidem, kteří chránili šest kahánků které museli jednotlivě zapálit.

            Do ešusů sme dostali protentokráte až tři flákoty palačinkových medúz nadívaných marmeládiskem nebo nutelem čokoládovým. Sa po nich jenom zakůřilo jako po výstřelu z dvanáctiliberní karonády.

            K večeru přijel J@rek a Fred též. V noci proběhli dva přepady. A to v prvním podání tzv. Kováři truhla grůp. Z této buřičské skupiny se podařilo zachytit celkem tři kusy. Tedy všechny. Tento výkon hlídek maří přepad druhý. Tato smečka měla také tři kusy, Viktora, Kubu a Masínka Dídžeja. Podařilo se jim ukořistit čtyři prapory posádek i prapor oddílový, jaká to hamba. Ku cti přepadníků možem napsat, že se chovali korektně. Dobrů noc, ať Vás piráti pronásledujů celů noc!

 

                                                                              Bomba, v.h, v.r.

Zpět