TÁBOROVÝ DENÍK - táborový den VII. + VIII.

22.07.2010 14:23

 

DEN VII. – 10. 7. 2010

 

Tento den propuklo peklo na zemi...spíš v ešusoch. Protentokráte se kuchaři příliš nepředvedli, použili nejspíš fše koření co naše pirátské hordy ulúpili v zámoři a využili ho k přípravě krmě.

            Ikdyž J@rek nám u plotny doslova vzplanul a byla tato skutečnost okomentována slovy: „Jarine, ty hoříš.“ A opravdu, byla to pravda. Blafly mu vlasy jak papírová čarodejnica.  Možná i proto nás, mořské čudly, chtěli překvapit, že lze vařit i pro smrtelné bytosti. Já osobně za sebe můžu říct, že dnešní krmě byla pomsta na nevěřícím :-)

            Před pekelným obědem se v místních lesích hrála běhací kimovka. Po ní si děti museli zasádrovat polámané údy, nohy, ruky, hlavy, v další hře na sádrování. V poledním klidu se kdo chtěl vydal s jedním fůkacím korábem do místní říčky Bečvy. O jak je čistá, jak chladňučká. Ku večeru se utkali zástupci Lidečka a Lidča v rarašbolu. Nepříjemná situace pro mňa z Lidča – vyhrálo Lidečko.

            Dnes večer přijeli náš tábor navštívit Filip a Sekirka. Jen měli smůlu v tom, že je nám podařilo odhalit světlicama. Inu „amatéři“. A ještě k tomu je Bomba, tedy Já a Jura Fusků odhalili na posedu kde si mysleli, že se před námi schovajů.  Příště nebudem tak milostiví a na posedu je zatlučem, aby si poseděli :-) Po třech hodinách váhání dorazili do tábora...

 

                                                                              Bomba, v.h, v.r.

 

DEN VIII. – 11. 7. 2010

 

Polední program má na starosti karlovská farnost. Kdo može a chce sa mu jde na mšu do karlovského kostelíka. Na oběd máme vánočku se smetanovým pudingem a polévečka z francouzských dálek.

            Po této krmi sa odebíráme do prostoru Razula kde dnes probíhá klání jezdců na kolech jezdících polem nepolem, hlavně z kopca a rychlo. Za takového tepla jako panovalo na svahu, och, hrůza. Připadalo mně jako sedět na špuntu od konvertoru ve vítkovických ocelárnách.          

            K večeru po návratu sme si zahráli uplně všichni hru kterů připravily Anetka a Pavlínka. Sportovní a běhavá hra. Dětičky si museli měnit peníze na svém stanovišti za peníze z ostatních stanovišť tak aby získali jenom peníze svojí barvy. Mezi stanovišti v pomyslném moři se pohybovali ukrutní piráti – vedoucí – a snažili se pochytat čudly a zcizit jim peněžitý obnos. Hodně náročná hra na fyzické dispozice hráčů. Tato hra se stala osudnů pro pirátku Terku. Snažila se moc, moc až tak až si pochrůmala palec a musesla na pohotovost, chuďa. Na večer odjel aj J@rek.

                                                                              Bomba, v.h, v.r.

 

Zpět