Výstup na Ivančenu

01.05.2011 01:02

Nedávno sme sa domluvili: Aidam, Tonda, Fred, David a já (cvak), že zajedeme na Ivančenu, uctít památku padlých skautů a taky sa tak stalo. Ráno v osudný den(sobotu 30.4.) sem vstanul a nachystal sa, už nebyl čas, tak sem si ani mikinu nebral, abych byl přesně u Aidama. U něj sem samozřejmě 10minut čekat, výmluva byla, že musel na Velkou stranu, aby sa mu potom v horách nechtělo. Po cestě sme nabrali zbytek a už sme valili pěkně autkem v krásném, téměř letním počasí. Po cestě sme zjistili, že máme všeci stejné trička, střediskové, což bylo velmi hezké :) Valíme si a kecáme, sem tam do toho nekdo zazpívá.. naštěstí měl Aidam GPS, kterou má od Murpha už rok půjčenou, tak sledujeme každý metr cesty. Samozřejmě sme chtěli dojet autem co nejdál, tak sme zajeli skoro až k hotelu Petra Bezruče, kde nás zastavil dědula a za parkování u cesty po nás chtěl 40,- což sme nečekali, ale moc nám to nevadilo, protože nám za to poradil zkratku :D s naší krásnou oddílovou vlajkou, 2 ma namalovanými kameny a spoustou jídla a pití sme se vydali vzhůru k mohyle. Po cestě sme potkávali skupinky skautů, ať známých či méně a kecali a kecali. Nahoře sme byli mezi první stovkou skautů, což bylo na pohodu, protože sme vybrali krásné místo pro naše kameny na mohyle a vyfotili sa kde sa dalo. Pamětní listy sme si pobrali a spoustu letáčků a vizitek. Potkali sme taky Vsetínské skauty, se kterýma sme pár slov prohodili a myslím aj z Hrachovca. Všecko sme tam procházali, včetně mše svaté, které sme se zúčastnili a v pravé poledne sme si zazpívali hymnu a snažili se vyslechnout děkovnou řeč, ale bez mikrofonu to bylo marné mezi stovkami skautů :) což byla škoda. No a pak sme valili zpátky k autu a neustále sme se se všemi zdravili : NAZDAR. Pomalu se začalo zatahovat, postupem času po cestě pršelo, sem tam nějaký blesk a taky největší kroupy v životě, co sem kdy viděl. A to už stěrače na autě nestíhali, až to jeden vzdal, tak sem s Fredem musel na největší déšť a opravit to. Samozřejmě po utáhnutí matičky stěrače zase šly, ale to už nepršelo :D Projeli sme Karlovicemi, zavzpomínali na tábor a už sme byli doma :) Takto sme strávili jeden hezký sobotní den. Cvak 

více fotek na :   https://cvak007.rajce.idnes.cz/Ivancena2011_Lidecko/

  

Zpět

Fotogalerie: Výstup na Ivančenu

/album/fotogalerie-vystup-na-ivancenu/img-0673-jpg/